Praca w biurze od zawsze kojarzyła się z 8-godzinnym przesiadywaniem przed ekranem monitora, z częstymi przerwami na kawę lub papierosa. Tak jest w zasadzie do dzisiaj i chociaż może się wydawać, że nie jest to uciążliwe zajęcie, okazuje się, że jest z nim związanych dużo niedogodności, które po krótszym lub dłuższym czasie dają o sobie znać.

Istnieje wiele innych rekwizytów, takich jak okulary do monitora, które ułatwiają pracownikom biurowym wykonywanie codziennych obowiązków.

Niezbędne narzędzia

Każdy, kto miał choć raz przyjemność pracować w biurze wie, jak wiele możliwości daje współczesny rynek gadżetów dopasowanych do potrzeb takiego siedzącego profesjonalisty. Przeanalizujmy je, przyglądając się takiej osobie już od samego progu firmy, w której pracuje. Pierwszy element – personalizowany wieszak na kurtkę lub płaszcz (czasy, w których wieszano kurtki na oparciu biurowego fotela odeszły już dawno do lamusa). Kolejny element – poranna kawa lub herbata. I tu mamy do wyboru różnorodne kubki, garnuszki, a nawet podgrzewane podstawki, które podpina się do laptopa za pomocą wejścia USB. Kolejny element – nakładka na monitor lub specjalne okulary do monitora. Trzeba pamiętać, że w specyfice pracy biurowej mówimy o ciągłym obciążeniu naszych oczu. Choć początkowo jest to z pozoru błahy i nie istotny punkt, po kilkunastu latach pracy za biurkiem nasze oczy przypomną nam o wcześniejszych zaniedbaniach. Od razu kłania się również kwestia ergonomii stanowiska pracy i wygodnego fotela. Odpowiednie ustawienie poszczególnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy biurowej z całą pewnością ułatwi nam codzienne trudy i zabezpieczy przed negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi.