Soczewki kontaktowe są bardzo znaną i popularną alternatywą dla noszenia okularów. Mogą korzystać z nich zarówno osoby posiadające wadę związaną z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Na rynku są dostępne także specjalistyczne soczewki dla osób z astygmatyzmem. Wybór szkieł kontaktowych powinien być uzależniony od zaleceń okulisty – lekarz powinien dopasować odpowiednio moc soczewek oraz wskazać najlepsze opcje dla danej osoby.

Przegląd najważniejszych zalet soczewek kontaktowych

Przede wszystkim są one bardzo wygodne w stosowaniu. W przeciwieństwie do okularów, znajdują się „blisko” oka, co gwarantuje duży komfort. Bez trudu można uprawiać w nich różnorodne sporty, bez ryzyka, że ulegną zniszczeniu, jak to może się zdarzyć w okularach. Soczewki świetnie sprawdzają się w zimę, ponieważ nie parują po wejściu z zimna do ciepłego pomieszczenia. Dobrze dopasowanych szkieł kontaktowych praktycznie nie czuć w ogóle na oku, a ich zakładanie i zdejmowanie jest jedynie kwestią wprawy – nie jest to tak trudne, jak może się wydawać. Dodatkowo są one świetną alternatywą dla osób, którym nie podoba się swój wygląd w okularach lub raz na jakiś czas chcą zmienić swój image. Obecnie dostępne soczewki na rynku są bezpieczne dla oka oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów, które doskonale przepuszczają tlen i zapewniają optymalne nawilżenie. Praktyczne w każdym mieście można znaleźć szkła kontaktowe w doskonałej cenie, wystarczy jedynie dobrze poszukać – wpisując w wyszukiwarkę frazę “tanie soczewki Poznań”, można odnaleźć wiele polecanych punktów sprzedaży, znanych sieciówek oraz sklepów optycznych zajmujących się dystrybucją.

Nosząc soczewki, warto pamiętać o odpowiedniej higienie oraz korzystania z nich zgodnie z wytycznymi zaleceniami producenta – pozwoli to uniknąć m.in. bolesnego zapalenia spojówek. Warto korzystać ze specjalistycznych płynów, które działają odkażająco oraz usuwają tzw. osady białkowe, a na noc przechowywać soczewki w dedykowanym do tego celu pojemniku.