Wielu zawodowych kierowców narzeka na problemy ze wzrokiem. Podczas długotrwałej jazdy ich narażone są na intensywne promienie słoneczne, refleksy świetlne powstające na jezdni, a także odbicia pojawiające na szybach. Rozwiązaniem tych problemów może być zakup wysokiej jakości okularów przeznaczonych specjalnie dla kierowców. Tego rodzaju produkty wykonane są z najnowszych materiałów wyposażonych w specjalne filtry i powłoki. Żeby ochronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, producenci stosują filtr UV 400, który zapewnia pełną ochronę.

Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki możliwa jest także skuteczna redukcja refleksów świetlnych, które mogą prowadzić do oślepiania kierującego pojazdem.Wysokiej jakości okulary pokrywa się również powłoką polaryzacyjną, która poprawia kontrast i widzenie kolorów. Kierowcy, którzy często podróżują nocą mogą zaopatrzyć się w okulary wyposażone w powłokę blue blocker. Obraz oglądany przez takie soczewki jest nieco rozjaśniony i wyostrzony, przez co jazda nocą jest mniej drażniąca i męcząca dla oczu.

Bezpieczeństwo, komfort i efektowny wygląd

Wybierając okulary dla kierowcy, warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość oraz rodzaj zastosowanych filtrów i powłok, ale również na ich wygląd zewnętrzny i komfort noszenia. Najbardziej praktyczne i trwałe są modele posiadające metalowe oprawki. Z drugiej jednak strony, metal może stwarzać zagrożenie dla oczu, jeśli doszłoby do zdarzenia drogowego, zwłaszcza w sytuacji, gdy pojazd jest wyposażony w poduszki powietrzne.

Podobnie rzecz się ma w przypadku soczewek. Najlepiej, gdyby szkła dla kierowców wykonane były z nietłukących się materiałów, takich jak plastik czy bardziej nowoczesny poliwęglan. Istotne znaczenie ma również komfort noszenia. Dobre okulary muszą być odpowiednio dopasowane, aby nawet po kilkugodzinnej jeździe nie uciskały i nie powodowały bólu głowy.

Zazwyczaj odpowiedni komfort noszenia zapewniają modele z wyższej półki cenowej. Takie produkty są przy tym zgodne z obowiązującymi trendami. Ilość produktów dostępnych na rynku jest na tyle duża, że każdy kierowca z pewnością znajdzie model spełniający jego oczekiwania i potrzeby.