Soczewki progresywne Poznań

U większości osób, średnio po 40 roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się oczu.

progresywneNiezbędne wtedy staje się korzystanie z okularów do czytania.

Okulary do czytania są niezbędne do wykonywania wszystkich czynności, w czasie których wzrok skupia się na przedmiotach znajdujących się w bliskiej odległości od oczu. Przedmioty te są wówczas widziane wyraźnie, ostro. Niestety, przy przenoszeniu wzroku na przedmioty w większej odległości od oczu, okulary do czytania przestają być przydatne – nie zapewniają dobrego, wyraźnego widzenia obiektów położonych daleko i w odległościach pośrednich. Wówczas trzeba je zdjąć i najczęściej zmienić na inne – o innej mocy korekcyjnej.

W ten sposób konieczne staje się korzystanie z dwóch par okularów, a co gorsza ciągłe ich zmienianie i pamiętanie o każdej z nich. Nie jest to sytuacja komfortowa, sprawia wiele kłopotów i nie zapewnia oczom wygodnego funkcjonowania.

Wszystkie te problemy możemy wyeliminować, gdy zastosujemy soczewki progresywne.

Czym są soczewki progresywne?

Mówiąc najprościej, ich zadaniem jest poprawa (korekcją) tzw. prezbiopii, czyli właśnie starczowzroczności. To dzięki nim soczewka oka lepiej sobie radzi z patrzeniem na dalekie i bliskie obiekty, przez co osobie starszej zwiększa się komfort życia codziennego.

Jak dobrać soczewki progresywne?

Aby szkła progresywne faktycznie działały i spełniały swoją rolę, należy dokładnie zbadać oczy i ocenić ich poziom wady. Często zdarza się, że jedno oko ma większą wadę od drugiej, dlatego w takiej sytuacji stosuje się różne soczewki progresywne, dostosowane do każdego z oczu. Zadaniem optyka jest określenie mocy soczewek, tak aby zapewniały maksymalny komfort osobie, która będzie z nich korzystała.

Interesują Cię okulary progresywne, w tym ich cena? Chciałbyś dopasować prawidłowo pod siebie szkła progresywne? Skontaktuj się z nami poniżej:

Tani optyk Poznań