Światło jest niezbędne do widzenia, jednak w nadmiarze może uczynić widzenie trudniejszym. Nadmiar promieni słonecznych może być przyczyną wielu schorzeń, od prostego uczulenia aż do zmian onkologicznych.

fotochromoweSOCZEWKI FOTOCHROMOWE

Znanym i cenionym przez użytkowników rozwiązaniem ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym są soczewki fotochromowe, które w zależności od ilości promieniowania UV automatycznie zmieniają swoje zabarwienie, ułatwiając korzystanie z okularów zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Soczewki fotochromowe reagują na promieniowanie UV i tylko wystawione na działanie tego promieniowania dokonują zmiany zabarwienia.

TRANSITIONS - Nowe oblicze soczewek fotochromowych

Soczewki TRANSITIONS to obecnie najbardziej na świecie zaawansowana technologia fotochromowa,mająca na celu zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.Głównym atutem soczewek TRANSITIONS jest szybkość zaciemnienia jak i rozjaśnienia .Na zewnątrz ciemnieją zaledwie w 30 sekund, w pomieszczeniach zaś rozjaśniają się w kilka minut. Kolejną zaleta soczewek TRANSITIONS jest ich estetyka. W stanie całkowitego rozjaśnienia doskonale przejrzyste, niemal jak soczewki bezbarwne, z kolei w stanie aktywnym doskonale zaciemnione, niczym okulary przeciwsłoneczne.Stabilna, idealna barwa niezależnie od grubości soczewek jest szczególnie istotna przy dużej mocy szkieł, jak i różnicach mocy występujących zazwyczaj pomiędzy jednym a drugim okiem. TRANSITIONS to 100% ochrony UV oraz ochrona przed ostrym światłem.