Szkła do komputera

Długotrwałe patrzenie na ekran monitora męczy wzrok. Po wielu godzinach spędzonych przed monitorem ze wzrokiem skupionym na szczegółach można odczuwać lekką utratę ostrości widzenia.

do komputeraDzieje się tak gdyż mięsień akomodacyjny oraz mięśnie ruchowe gałki ocznej tracą swoją elastyczność i sprawność. Jest to głównym powodem dolegliwości związanych z pracą przy monitorach.

Soczewki do bliży i odległości pośrednich, czyli szkła do komputera

Z wiekiem często pogarsza się widzenie obszaru bliży. Znacznie utrudnia to funkcjonowanie w pracy, gdzie często zmuszeni jesteśmy przenosić wzrok z obiektów znajdujących się blisko (dokumenty, drobne naprawy) na obiekty znajdujące się w pobliżu (monitor, osoba stojąca za biurkiem, tablica informacyjna, drzwi wejściowe, granie z nut).

W takich przypadkach zwykłe, jednoogniskowe soczewki do bliży nie zdają egzaminu, gdyż patrząc z odległości większej niż 40 cm nie jesteśmy w stanie osiągnąć pożądanej ostrości obrazu. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są tzw. soczewki do bliży i odległości pośrednich, inaczej zwane biurowymi.

Ten typ soczewek ze względu na specjalną konstrukcję pozwala na swobodne przenoszenie wzroku, np. z kartki papieru na znajdujący się nieopodal ekran monitora klienta, który właśnie przyszedł lub ekran rzutnika multimedialnego, na którym właśnie odbywa się ważna prezentacja. Są to specjalnie stworzone szkła do komputera dla osób, którzy często i długo pracują przed monitorem.

Budowa takich soczewek przypomina konstrukcję soczewek progresywnych z tą różnicą, że zamiast obszaru do dali mamy obszar odległości pośrednich. Taki efekt uzyskuje się poprzez stopniowe, niewielkie zmniejszenie mocy z obszaru bliży do obszaru widzenia pośredniego. Soczewki do bliży i odległości pośrednich ze względu na swoją specyfikę nie mogą być stosowane do dali.W praktyce oznacza to, że nie można w nich np. prowadzić samochodu.

VARILUX COMPUTER komfort pracy przy komputerze dopasowany do Twoich potrzeb.

Doskonałą propozycją dla osób po 40 roku życia na co dzień intensywnie korzystających z komputera w środowisku biurowym, będą szkła do komputera VARILUX COMPUTER 3V.

VARILUX COMPUTER 3V to unikatowa soczewka progresywna zaprojektowana tak, aby dzień spędzony w pracy minął jak najbardziej produktywnie oraz komfortowo, pozwalają patrzeć na ekran monitora oraz obserwować przedmioty i osoby oddalone, a także umożliwiają czytanie z odległości.

Szkła do komputera VARILUX COMPUTER 3V powinny być zalecane osobom, które będą używać okularów w bardziej dynamicznych warunkach (przenoszenie wzroku z ekranu monitora na oddalone przedmioty i osoby) i posiadają średnią lub wysoką korekcje dali.

Szkła do komputera są polecane każdemu, kto spędza dużo czasu przed monitorem i czuje, że jego oczy coraz gorzej widzą. To idealne rozwiązanie, jeśli chce się zapobiec pogłębiającej się wadzie wzroku.

Pracujesz dużo przed komputerem? Myślisz, że takie szkła do komputera pomogą Ci w codziennej pracy? Odwiedź nasze salony!

Poznań optyk
Optyk Luboń