NOWOŚĆ !!!

Soczewki Transitions XTRActive to nowy produkt który reaguje na zmienne warunki oświetlenia, dzięki temu może być używany w każdej sytuacji. W pomieszczeniach spełniają rolę soczewek bezbarwnych, natomiast na dworze służą jako soczewki przeciwsłoneczne. Największą ich zaletą jest zdolność do zaciemniania za szybą samochodu nawet do 50 %. Soczewki Transitions XTRActive nadaja się równiez do nocnej jazdy samochodem.

Soczewki z powłoką Blue Blocker

Soczewki, które poprawiają widoczności w czasie złych warunków na drodze i słabej widoczności np; podczas mgły, deszczu, o świcie i o zmroku. Powodują rozjaśnienie obrazu, pomagają poprawnie ocenić odległość na drodze. Należy pamiętać, iż powłoka Blue Blocker nie osłabia natężenia światła reflektorów nadjeżdżających samochodów.

 


DRIVEWEAR - Soczewki fotochromowe stworzone dla kierowców.

Dotychczas stosowanie soczewek fotochromowych w samochodzie bywało dość problematyczne. Tradycyjny fotochrom reaguje bowiem na promieniowanie UV, zmieniając stopień zaciemnienia soczewki w zależności od intensywności padania nań promieni ultrafioletowych. W samochodzie sprawa się jednak nieco komplikuje. Barierą którą napotyka promieniowanie UV jest zwyczajna szyba.

dla_kierowcowPrzepuszcza ona jedynie odrobinę promieni ultrafioletowych, co w rezultacie powoduje, iż tradycyjne soczewki fotochromowe nie zaciemnią się odpowiednio wewnątrz samochodu. Kierowca potrzebuje zatem fotochromów reagujących zarówno na promieniowanie UV jak i światło widzialne.

Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie stały się soczewki DRIVEWEAR. Jedyne w swoim rodzaju soczewki dla kierowców, łączące w sobie zalety soczewek fotochromowych i polaryzacyjnych.

DRIVEWEAR dzięki warstwowej budowie dostosowują się do każdych warunków oświetlenia:
  • filtr polaryzacyjny (aktywny w każdych warunkach) zapewnia maksymalny komfort widzenia oraz bezpieczeństwo jazdy eliminując oślepiające odblaski od powierzchni gładkich (mokra jezdnia, woda, śnieg)
  • warstwa fotochromowa reagująca na światło widzialne, unikatowa cecha reakcji na światło widzialne za szybą samochodu
  • warstwa fotochromowa reagująca na promieniowanie UV powoduje zaciemnienie soczewki poza samochodem

Właśnie dzięki trzem warstwom soczewka DRIVEWEAR pozwala na idealną widoczność niezależnie od warunków pogodowych. Podczas pochmurnej aury soczewki mają kolor zielono-żółty. Kolor ten powoduje rozjaśnienie obrazu. Gdy pogoda za szybą samochodu jest słoneczna kolor zmienia się na miedziany, zapewniając redukcję nadmiaru światła, pozwalając przy tym na prawidłowe rozpoznawanie. Na zewnątrz w ostrym świetle dziennym soczewka ma kolor czerwono-miedziany. Kolor ten maksymalnie redukuje nadmierne światło wpadające do oka.

Soczewki polaryzacyjne XPERIO, ochrona przed słońcem i bezpieczeństwo na drodze.
Kierowcy podczas jazdy samochodem narażeni są na oślepiające odbicia światła. Dzieje się tak wtedy, kiedy promienie słoneczne padają na płaską i gładką powierzchnię, taką jak: śnieg, lód, mokra nawierzchnia asfaltowa, przednia szyba samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka itp.. Mamy tutaj do czynienia ze światłem spolaryzowanym, które niekorzystnie wpływa na postrzeganie kształtów, kolorów oraz pogarsza kontrast widzenia. W takim wypadku należy sięgnąć po soczewki polaryzacyjne XPERIO, które nie tylko chronią przed słońcem, ale i redukują niebezpieczne, oślepiające odblaski. XPERIO to 100% ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB, redukcja odblasków, doskonały kontrast, naturalne postrzeganie barw, niespotykana ostrość widzenia oraz niezrównana odporność na zarysowania.

XPERIO dostępne są zarówno jako soczewki jednoogniskowe jak i progresywne.

VARILUX ROAD PILOT pierwsze soczewki progresywne, stworzone wyłącznie z myślą o kierowcach.

Warunki na drodze wymagają od kierowców szczególnej uwagi, oraz skupienia, zwłaszcza kiedy kierowca potrzebuje okularów zarówno do dali jak i do bliży.

Soczewki Varilux Road Pilot zapewniają całkowitą ostrość widzenia peryferyjnego,pozwalając użytkownikowi patrzeć przed siebie i jednocześnie widzieć deskę rozdzielczą. Dzięki soczewkom Varilux Road Pilot odzyskasz naturalną sylwetkę podczas zerkania we wsteczne lusterko ,zoptymalizujesz percepcje ruchu i zagrożeń, poczujesz się po prostu bezpiecznie.

Varilux Road Pilot nie zastąpią pary soczewek progresywnych ogólnego przeznaczenia, ale powinny być używane jako druga para okularów specjalnego przeznaczenia.