Mogłoby się wydawać, że zakup okularów jest czymś banalnie prostym. Tym bardziej, że do dyspozycji mamy najróżniejsze modele oprawek. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest i zakup pierwszych lepszych oprawek nie jest najlepszym pomysłem. Okulary powinny być nie tylko wygodne, ale i dobrze się prezentować na naszej twarzy. Kierowanie się wyłącznie ceną czy też swoimi preferencjami mija się z celem. Każdy z nas ma inny kształt twarzy, co z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując okulary. Pojawia się zatem pytanie, jak znaleźć dla siebie idealne oprawki?

Jak dobrać oprawki do okularów i atrakcyjnie w nich wyglądać?

Okulary na twarzy to nie tylko sposób na poprawę jakości widzenia, ale również ozdoba. Pełnią one zatem funkcje praktyczną i dekoracyjną. Odpowiednio dobrane potrafią wręcz dodać nam atrakcyjności i odwrócić uwagę od pewnych niedociągnięć natury twarzy. Oprócz naszych indywidualnych preferencji należy wziąć jednak pod uwagę rysy swojej twarzy i jej kształt. Zanim zatem zaczniemy przymierzać okulary, warto najpierw określić kształt swojej twarzy. Na tym właśnie powinniśmy bazować podczas wybierania odpowiedniej oprawki do okularów.

W przypadku kwadratowej twarzy świetnie sprawdzają się okulary o owalnym/okrągłym kształcie. Najlepiej, aby były to wówczas wąskie lub nawet bezramkowe oprawki. W przypadku okrągłej twarzy strzałem w dziesiątkę będzie wybór okularów o kwadratowym kształcie i z cienkimi oprawkami. Jeśli nasza twarz jest owalna, to tak naprawdę mamy spore pole do popisu przy wyborze oprawek. Pasować będą nam niemalże wszystkie rodzaje okularów.

A co z posiadaczami sercowatej twarzy? Dla nich świetnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po okulary z okrągłymi bądź też z owalnymi kształtami. Najlepiej aby mały one wówczas cienkie oprawki. Jeśli posiadamy prostokątną twarz, to zaleca się postawić na wąskie oprawki o owalnym kształcie, dzięki czemu optycznie ją wydłużymy. Przy podłużnej twarzy z kolei sprawdzą się oprawki kontrastowe z kolorowymi zausznikami czy też oprawki o wąskim mostku.